درباره ما
تاریخچه
رزومه شخصی بنیانگذار و مدیر عامل شرکت
کوپا

ما که هستیم؟

شرکت کوپا پژوهش یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه طراحی و تولید تجهیزات آزمون مواد است، که از سال 1378 فعالیتش را آغاز نموده است. کوپا با بهره‌گیری از نیروی انسانی متخصص و مجرب، دانش و تکنولوژی‌ ‌روز، تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته در راستای طراحی و تولید تجهیزات آزمون مواد در داخل کشور تلاش می‌کند.

پرسنل کوپا چه کسانی هستند؟

منحصر به فردترین موردی که در شرکت کوپا وجود دارد، افرادی هستند که در آن کار می‌کنند.

ما همکاران خود را با دقت هر چه بیشتر از بین بهترینها انتخاب کرده‌ایم، تا بتوانیم بهترین محصول را تولید کنیم و بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم.

کوپا با تکیه بر نیروهای متخصص و مجرب خود در زمینه‌های الکترونیک، مکانیک، کامپیوتر و ... تلاش می‌کند که برای شما بهترین باشد.

نام "کوپا" به چه معنی است؟

کوپا کلمه‌ایی است مازندرانی و معنای آن "کپ خرمن انباشته" است. از همان آغاز بسیار مشتاق بودیم که بنیان همه چیز را بر داشته‌های بومی و ملی خود بنا کنیم و پایه‌های یک شرکت های‌تک را با تکیه بر آن بنا نهیم.

شرکت کوپا کجاست؟

شرکت کوپا در مساحتی بالغ بر 1200 متر مربع واقع در شهر ساری مرکز استان مازندران است. البته این موضوع خدشه ایی به نزدیکی به مشتریان دیگر شهرها وارد نمی‌کند ما با نیروی خدمات پس از فروش خود و سرویس سریع انگار در همه شهرها هستیم. با تجهیزات و نرم‌افزارهای به‌روز در زمینه طراحی و همچنین ماشین‌آلات پیشرفته در زمینه ساخت و تولید در حال فعالیت است.

رمز موفقیت ما چه بوده؟

تنها عاملی که ما رو در طی این سالیان به جلو برده و ما رو در برابر مشکلات بیمه کرده، پشتیبانی کامل (در هر ساعت روز و هر روز هفته) توانسته است . این شرکت افتخار می‌کند که هزاران محصول کوپا در اقصی نقاط کشور در خدمت صنعتگران بوده و توانسته است رضایت آنان را جلب کند.

چرا میگوییم ما معتبریم؟

  • دریافت گواهینامه مدیریت کیفیت ISO9001:2008 در سال 92

  • انتخاب به عنوان شرکت دانش بنیان پس از بررسی کارگروه ارزیابی شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال 93

  • لوح تقدیر فناور برتر استان به مدیر عامل شرکت آقای احمد شاگردموتاب در سال 94

  • لوح تقدیر شرکت فناور برتر استان در سال 95

کوپا

تاریخچه

اولین محصول شرکت دستگاه سختی‌سنج پرتابل دیجیتال بود که برای اولین بار در سال 78 در کشور طراحی و تولید شد، و تا امروز تعداد زیادی از آن در دانشگاهها، آزمایشگاهها و صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته. در سالهای بعد دستگاههای دیگری در زمینه آزمون خواص مواد طراحی و تولید شد، بطوریکه در حال حاضر بیش از 17 محصول در حال تولید است و همینطور هم به تعداد آن ها اضافه می‌شه.

در سال 1392 پس از سال ها طراحی و تست، دستگاه تست کش کوپا به بازار ارایه شد. در ساخت این دستگاه ها از در حال حاضر پنج مدل دستگاه تست کشش در تناژهای 5 ، 10 ، 20 ، 30، 50 و 75 تن تولید می گردد. این دستگاه ها قابلیت تست کشش، فشار و خمش را دارند.

شرکت در سال 1392 موفق به دریافت گواهینامه مدیریت کیفیت ISO9001:2008 گردید. همچنین پس از بررسی کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان، در تاریخ 17/6/1393 شرکت کوپا به عنوان شرکت دانش بنیان شناخته شد. لوح تقدیر فناور برتر استان به مدیر عامل شرکت و شرکت فناور برتر استان به ترتیب در سال های 94 و 95 اهدا گردید.

احمد موتاب - کوپا

رزومه شخصی بنیانگذار و مدیر عامل شرکت

احمد موتاب هستم متولد هشتم فروردین سال 1344 در ساری و اولین فرزند خانواده هستم. تحصیلات دوران ابتدایی و نیمی از دوره راهنمایی را قبل از انقلاب گذراندم. روزهای انقلاب را در دوران پرشور نوجوانی سپری کردم. دوران دبیرستان پر بود از اتفاقات انقلاب و جنگ تحمیلی. دیپلم ریاضی فیزیک را در سال 62 گرفتم و بلافاصله در اولین کنکور سراسری پس از انقلاب فرهنگی در رشته الکترونیک دانشگاه مشهد پذیرفته شدم.

علیرغم مشکلات عدیده در سیستم دانشگاه، اعم از کمبود امکانات دانشگاه، منابع کتب درسی و استاد ظرف چهار سال دوره لیسانس را تمام کردم و سریعا در سال 1367 در بخش الکترونیک کامپیوتر صنایع خودکفایی صنایع دفاع تهران، جهت انجام خدمت سربازی مشغول شدم. آموزشها و تجارب ارزنده‌ایی را در طول این مدت بدست آوردم. در سال 69 پس از اتمام دوره سربازی در یک شرکت خصوصی در تهران مشغول شدم که به دلیل قابلیتهایی که از خودم نشون دادم به یک دوره دو هفته‌ایی آموزشی به توکیو ژاپن اعزام شدم و همین جا دست صاحبان شرکت رو می بوسم چون این سفر خیلی در من تاثیر عمیقی گذاشت. پیشرفت در کارها بسیار خوب پیش می‌رفت تا اینکه با اصرار دوستان در سال 70 در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کردم و در همان سال پذیرفته شدم و مجبور شدم بین کار و دانشگاه یکی را انتخاب کنم. ایکاش کار رو انتخاب می کردم اما با انتخاب دانشگاه تا سال 74 دوره کارشناسی ارشد در رشته قدرت را در دانشگاه خواجه نصیر تهران گذروندم. در طی این سالها همزمان پروژ‌هایی را به شکل قراردادی انجام می‌دادم.

از سال 74 رسما وارد بازار کار بصورت خویش‌فرما شدم و با کمک چند تن از دوستانم شرکتی را در تهران تاسیس کردیم (شرکت آذین تکنولوژی). با توجه به تجربیات کم ما در امور بازاریابی و عدم آموزش کار تیمی و بازار محدود ایران در آن سالها، افراد از یکدیگر جدا شده و شرکت تعطیل شد. پس از اون یکبار دیگه با دوستان دیگری شرکت جدیدی (به نام شرکت رزباد) تاسیس کردم اما باز هم کارها خوب پیش نرفت. با توجه به فوت پدر و تنها بودن خانواده به زادگاهم شهر ساری برگشتم، و موفق شدم چندین طراحی و اتوماسیون کارخانجات، در شهرهای استان مازندران انجام بدم.

در سال 75 با همکاری یکی از دوستان، روی طراحی دستگاهی به نام سختی‌سنج فلزات که تا آن زمان در ایران وجود نداشت، مشغول شدیم. پس از دو سال تلاش این دستگاه ساخته شد و بصورت نمونه به چند صنعتگر جهت تست داده شد. با رفع معایب دستگاه و تقاضای بیشتر، بر آن شدیم که تولید آن را رسما تحت نام یک شرکت انجام دهیم. با تاسیس شرکت کوپا پژوهش در سال 78 فصل جدیدی در زندگی کاری آغاز شد. از سال 78 تا این زمان (سال 97) تمام تلاشها و سرمایه‌گذاریها را روی شرکت کوپا پژوهش و برند کوپا انجام داده‌ام. و امروز برند کوپا یکی از مطرح‌ترین برندها در زمینه تجهیزات آزمون مواد است.

کوپا برند برتر تجهیزات آزمون خواص مکانیکی مواد

شرکت دانش بنیان کوپا تولیدکننده تجهیزات آزمایشگاهی آزمون خواص مکانیکی مواد فناور برتر ....

تیم ما

کوپا